Prečo je fínsky zrub unikátny

KUUSAMO zrubový dom je vytvorený tak, aby spĺňal náročné požiadavky dnešného bývania, aby dokázal skĺbiť ekologické bývanie s úsporným domovom, ktorý však môže naplniť všetky vaše predstavy o praktickosti interiéru až po nároky na unikátny a výnimočný dizajn

Unikátne drevo zo stromov, ktoré rastú až 120 rokov, je precízne spracované na najvýznamnejšej píle severného Fínska a všetky vyrobené časti sa spájajú  premyslenou a spoľahlivou technológiou. . 

Všetky dôležité časti vášho  budúceho domu budú vyrobené na mieru priamo vo Fínsku, tými istými ľuďmi, ktorí sa podieľajú na spracovaní dreva pre tieto fínske zruby od počiatku vzniku spoločnosti. Práve práca týchto ľudí je už roky spoľahlivou zárukou výslednej kvality. Váš unikátny a kvalitný zrubový dom KUUSAMO bude vždy solídnym a nadčasovým domovom.

Do mesta aj na vidiek

Či už je váš domov situovaný v meste alebo na vidieku, KUUSAMO ponúka zrubové domy rôznych usporiadaní a štýlov. Zároveň vám nič nebráni kombinovať drevo s rôznymi materiálmi, ako sú  kameň či sklo. Ak však zostanete  verný len drevu, ukážete svetu, že ste hrdí na prvotriednu kvalitu dreva z polárneho kruhu a my Vám pomôžeme navrhnúť jeho vzhľad tak, aby ideálne zapadol do okolitej prírodnej, či mestskej „krajiny“.

Kdekoľvek sa rozhodnete pre stavbu zrubového domu KUUSAMO, máte na výber viacero alternatív:                                          

-  vyberiete si projekt z  katalógu,  ktorý je samozrejme možné prispôsobiť vašim predstavám a  požiadavkám

-  projekt vypracuje náš architekt 

-  dom vyrobíme podľa Vášho projektu

 

Projekt zrubového domu sa vám prispôsobí

Premyslený systém KUUSAMO,  vďaka rokmi overenej praxe, umožňuje vytvárať spoje pod rôznymi uhlami a tak je veľmi ľahké a elegantné si projekt prispôsobiť svojim potrebám (pozri projekty). Keďže samotná výstavba po dovezení komponetnov nezaberie viac ako tri mesiace, môžete ušetrený čas venovať precíznemu návrhu pôdorysu a konečného vzhľadu vášho domu. Klientom pomáhame kreovať domov ich snov a samotné technológie sa postarajú o ekologickosť, efektívnosť a zdravé bývanie tak, ako to dokážu iba severania.

 

Za štvrťrok môžete bývať

Áno, iba tri mesiace od dodania prvkov fínskeho zrubu Kuusamo môžete otvoriť dvere vášho domova. Privíta vás vôňa lesa a fínska presnosť vyhotovenia, drevo z viac ako storočných stromov, ktoré okrem svojej trvácnosti, poskytne vašej rodine ochranu pred výkyvmi teplôt a zabezpečí ideálnu vlhkosť a čistotu prostredia .

Po dôkladnej príprave projektu a jeho odsúhlasení, voľbe spojov a typu hranolov (prečítať viac) prichádza na rad narezanie a vyhotovenie jednotlivých častí domu. Všetky ich pripravia skúsení odborníci vo Fínsku a následne sa prepravia na váš pozemok, kde hrubú stavbu, na betónovej platni  alebo pätkách, vyhotovíme za niekoľko dní.  Aj predprípravu na rozvody na milimeter presne vyrežú v spoločnosti KUUSAMO . Ostatný čas využijeme na dokončenie a inštaláciu sietí a prívody energií, ale najmä na dokončenie interiéru.  Naozaj, len deväťdesiat dní  vás bude deliť od zdravého a nenapodobniteľného bývania v zrubovom dome KUUSAMO .

Zdravý a úžasný drevený dom

Ohúriť vzhľadom je dnes samozrejmosť a nie je to ani ťažké. Drevený dom KUUSAMO však na svojich majiteľov zapôsobí od svojho jadra, od dreva, ktoré sa vyznačuje vysokou hustotou materiálu a odolnosťou voči prostrediu, pretože ho drsná severská príroda polárneho kruhu nútila rásť extrémne pomaly. Drevo na váš dom sa totiž vytváralo aj celých 120 rokov.

Toto drevo je vzácne rovnako, ako za vzácny považujeme svoj domov, preto narezanie a opracovanie stavebných prvkov domu spoločnosť KUUSAMO zverila iba tým najlepším – najväčšej a najúspešnejšej píle, tak isto rodinnej firme, v severnom Fínsku – firme Pollky.

Korunou jedinečnosti nášho fínskeho zrubu je potom vysoký intelekt, ktorý je využitý pri návrhu spojov tak, aby boli spoľahlivé, stále spĺňali charakteristiky tradičných zrubov, a aby zároveň ponúkali možnosti na splnenie náročných požiadaviek architektov a ich zákazníkov. 

 

Poďte svoj domov vybudovať vo výnimočnosti, ktorá vychádza z tradície zdravého prírodného bývania.

Pravé severské drevo

Pravé severské drevo

Pravé severské drevo Súčasti našich zrubových domov a použitý materiál sú spracované z polárnej fínskej borovice. Tento typ borovice rastie v severných zemepisných...

viac
Kvalitné prevedenie stavby

Kvalitné prevedenie stavby

Dokonalé remeselné prevedenie, dizajn a množstvo malých detailov rozhodnú o tom, ako sa vám bude bývať a koľko vás to bude stáť. Ovládame technológiu zrubového „W“...

viac
KUUSAMO LOGsystem

KUUSAMO LOGsystem

Domy z masívnych lepených hranolov, guľatiny a sendvičových panelov Najtradičnejším znakom zrubovej stavby sú rohové spoje. KUUSAMO Log Houses pri dizajnovaní zrubových stavieb...

viac
KUUSAMO CUTsystem

KUUSAMO CUTsystem

Masívne sendvičové domy Moderné CNC systémy dovoľujú narezať rámové komponenty na presne určené veľkosti a uhly. Zárezy a očíslovanie sú urobené pomocou...

viac

Máte otázky? Napíšte nám

Máte otázky ohľadom nášho projektu, na ktoré ste na našom webe nenašli odpovede? Napíšte nám, radi vám ich zodpovieme.

(viac informácií )